Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8.30 do 16.30 hod. Objednávky prijaté cez E-SHOP vybavujeme 24/7!

RimOff splachovanie - čo to je a prečo by som ho mal chcieť?

Dnes sa budeme venovať téme, ktorá zaujíma čoraz viac ľudí. WC s týmto spôsobom splachovania, si pomaličky ale isto, získava viac a viac priaznivcov. Poďme sa spoločne pozrieť, prečo tomu tak je.

Splachovanie s oplachovacím kruhom (klasické splachovanie). Ešte nie tak dávno bolo štandardom splachovanie, ktoré istotne všetci poznáme. Voda na splachovanie vošla do kanálika, ktorý vo väčšine prípadov prechádzal celým obvodom WC misy. V tomto kanáliku boli vytvorené otvory alebo štrbiny. Ako voda postupne prechádzala po obvode misy, vytekala cez tieto otvory a čistila vnútorné steny misy.

Dlhú dobu bol tento spôsob veľmi obľúbený. Mal však jednu pomerne veľkú nevýhodu. Zanášanie a upchávanie otvorov vodným kameňom, čo po čase spôsobovalo nerovnomerné oplachovanie stien misy. Niekedy sa dokonca stávalo, že voda v niektorých miestach už netiekla vôbec.

Ďalším problémom bolo zložitejšie čistenie v miestach, kde sa oplachovací kruh dotýkal stien WC. V týchto miestach sa tvoril vodný kameň a množili sa tam rôzne baktérie.

rimOFF_vodny kruh copy 58c248b3ad687

 

A v čom je splachovanie RimOff iné? Pri tomto spôsobe splachovania bol odstránený kanálik (oplachovací kruh). Tým pádom sa nemajú kde usadzovať baktérie a vodný kameň. Tiež čistenie je niekoľkonásobne jednoduchšie a rýchlejšie. Voda na splachovanie je vyvedená v zadnej časti toalety, odkiaľ sa pri spláchnutí „kĺže“ po stenách misy do všetkých strán.

Pri prvých modeloch sa vyskytoval problém s vyšplechnutím vody pri splachovaní. Postupne sa však dizajn zmenil tak, aby sa voda pri splachovaní nedostala von z misy. Na okraji misy pribudol akýsi "mantinel", ktorý drží vodu tam, kde má – vo vnútri misy.

Bezokruhové splachovanie môže mať rôzne označenie - záleží od výrobcu. Stretnúť sa tak môžete s týmto označením: "Rimless", "Rimfree", "RimOff", atď. WC misy s týmto spôsobom splachovania patria v našom e-shope k tým najobľúbenejším.

Ak by ste si chceli pozrieť o aké modely ide, kliknite TU

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie