Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8.30 do 16.30 hod. Objednávky prijaté cez E-SHOP vybavujeme 24/7!

Prečo potrebujem podomietkový modul a ktorý je pre mňa vhodný?

Často sa nás pýtate, čo všetko potrebujete k montáži WC+BIDET 2v1. V tomto článku sa zameriame na montáž závesných wcbidetov. Konkrétne budeme hovoriť o dôležitej zložke, bez ktorej závesné WC nedokážete namontovať.

Reč bude o podomietkových moduloch. Medzi ľudmi už zľudovel názov "Geberity" Toto označenie však nie je správne. Geberit je len značka jedného z mnohých podomietkových systémov.

Na trhu môžeme nájsť veľa značiek, ktoré takýto systém ponúkajú. Spomeniem len najznámejšie, ktorými sú spomínaný Geberit, Alcaplast, Grohe, Shell, Jika, a veľa ďalších. Dovolím si tvrdiť, že žiadny z týchto modulov nie je zlý a svoj účel splnia s prehľadom. 

Popularitu značky Geberit podporujú hlavne inštalatéri, ktorí väčšinou nechcú s inými značkami pracovať (dôvodov je viac - kvalita však nie je hlavný dôvod). 

Téme popularity sa však venovať nechcem. Pre vás je najdôležitejší fakt, že všetky spomínané značky sú vhodné aj pre WC+BIDET 2v1. Jediný rozdiel voči montáži klasického WC je ten, že pri wcbidetoch budete potrebovať vyriešiť ovládanie bidetovej trysky - umiestnením a zapojením zmiešavacej batérie v blízkosti WC (tejto téme sa budeme venovať zvlášť).

V tomto článku nás bude zaujímať, ktorý podomietkový modul je vhodný práve do vašej kúpeľne. Nie každý WC modul bude vhodný práve pre vašu kúpeľňu! Dôvodom je spôsob uchytenia/kotvenia modulu do steny. 

Vo všeobecnosti existujú 3 základné druhy modulov pre závesné WC, ktoré sa líšia práve spôsobom uchytenia. Nakoľko moduly od značky Geberit sú najobľúbenejšie, budem používať práve ich označenie. V zátvorke potom uvediem označenie pre zn. Alcaplast, ktorú ponúkame aj v našom e-shope.

KOMBIFIX  (alebo napr. Alcaplast Renovmodul)
- Inštaluje sa len na pevnú stenu
- Nemá "nožičky" a kotví sa len do zadnej steny - pomocou šróbov
- Pre závesné WC so vzdialenosťou upevnenia 18 cm alebo 23 cm
- Je potrebné ho obmurovať (priečkovkou)  
- Nevhodný pre zabudovanie do ľahkých priečok
DAS_305385_20200831_095342  

 DUOFIX (alebo napr. Alcaplast Sádromodul)
- Pre zabudovanie do systémovej steny
- Inštalácia pred stenou postavenou suchým alebo mokrým procesom
- Pre zabudovanie do predstenovej inštalácie na čiastočnú alebo celú výšku miestnosti pred stenou postavenou suchým alebo mokrým procesom
- Pre zabudovanie do ľahkej priečky na výšku celej miestnosti
DAS_305383_20200629_103556

DUOFIX SPECIAL (alebo napr. Alcaplast Jádromodul)
- Pre zabudovanie do ľahkej priečky na celú alebo čiastočnú výšku miestnosti pred stenou postavenou suchým alebo mokrým procesom
- Pre zabudovanie do bytového jadra, ukotvenie do bočných stien pomocou výsuvných bočných ramien 
DAS_120950_20170925_165525


To znamená, že ak riešite kúpeľňu v rodinnom dome - bude vás väčšinou zaujímať Kombifix (obmuruje sa) alebo Duofix (obloží sa sadrokartónom).

Ak riešite WC v paneláku, kde WC je umiestnené pred šachtou - bude vás väčšinou zaujímať Duofix Special (kotvenie do bočných stien).

Všetky modely WC+BIDET 2v1, ktoré ponúkame, majú rozteč otvorov pre ukotvenie WC 180 mm. Modul si, prosím, vyberajte s ohľadom na spôsob montáže (inštalácia na pevnú stenu, do sadrokartónovej steny, do jadra, atď.) Ak neviete, aký modul potrebujete, poraďte sa prosím s inštalatérom, ktorý vám bude WC montovať.

V prípade otázok sme vám samozrejme k dispozícii na tel. 0901 703 297.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie