Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8.30 do 16.30 hod. Objednávky prijaté cez E-SHOP vybavujeme 24/7!

Malá kúpeľňa nemusí byť veľký problém

Verím, že každý z nás by chcel mať krásnu a hlavne praktickú kúpeľňu. Aby bola kúpeľňa praktická, musí obsahovať základné prvky osobnej hygieny, akými sú umývadlo, WC, vaňa (alebo sprchovací kút) a bidet. Áno, aj bidet. Som presvedčený, že v modernej kúpeľni 21. storočia by mal mať bidet svoje miesto.

midian 

Nie každý však má dostatočne veľkú kúpeľňu. Často býva problém umiestniť vaňu a nie ešte samostatný bidet. Väčšina ľudí býva v panelákoch a povedzme si úprimne, väčšia časť panelákových kúpeľní neponúka práve veľkorysý priestor.

Z tohto dôvodu sa výrobcovia snažia prichádzať s riešeniami, ktoré šetria drahocenný priestor v kúpeľni, no zachovávajú si svoju úžitkovú hodnotu. Vedeli ste, že už aj v tej najmenšej kúpeľni môžete mať bidet? Ak sa vám do kúpeľne zmestí WC, zaručene tu môžete mať aj bidet. Momentálne sú na trhu dostupné tieto riešenia:

1 . Bidetová ručná spŕška
Výhodou sú minimálne obstarávacie náklady.Nevýhodou je, že toto riešenie ponúka najmenej komfortu. Pre plnohodnotné použitie musíte mať voľné ruky a dostatočnú mobilitu na to, aby ste dokázali byť v polosede pri umývaní. Ťažko mysliteľné hlavne pri senioroch a ľudoch so zníženou pohyblivosťou.

Vhodná je skôr pre mladých ľudí a pri minimálnych rozpočtoch. Medzi výhody patrí aj možnosť použiť ručnú spŕšku na iné účely, ako je napríklad napúšťanie vody, umývanie topánok atď. K nevýhodám patrí fakt, že po použití spŕšky môže zvyšná voda z hadice vytekať na dlážku.
bidetova-sprska1 (1)


2. Elektronické sedátka a elektronické bidety
Tieto zariadenia ponúkajú vysoký komfort. Majú veľa funkcií - od rôznych typov vodnej spŕšky, až po vyhrievanú WC dosku alebo funkciu fénu. Nevýhodou sú väčšinou vysoká obstarávacia cena (niekoľko stoviek až tisícov eur) a nutnosť pripojenia do elektrickej siete.

Pri tomto riešení je treba počítať s častejšou poruchovosťou, kratšou životnosťou a náročnejšou obsluhou, čo je nevýhoda hlavne pri senioroch a malých deťoch.
elektronicke bidety (1)

3. WC+BIDET 2v1
Moja srdcová záležitosť. Podľa môjho názoru, je to najlepšia voľba pre tých, ktorí uprednostňujú vhodný pomer medzi úžitkovou hodnotou a cenou. Jednoduchšie povedané – zlatá stredná cesta. Cenovo je toto riešenie blízke bežným toaletám. Ponúka menší komfort, ako napríklad elektronické sedátka a bidety. No povedzme si úprimne, sú všetky tie funkcie elektronických sedátok potrebné?

Najzákladnejšia funkcia je predsa mokrá očista a tú zvládne WC+BIDET 2v1 na výbornú. Ak chce niekto ďalšie funkcie a má vo vrecku zbytočných pár stovák, môže kľudne siahnuť po elektronickej verzii.

Práve jednoduchosť, dlhá životnosť a prijateľná cena sú dôvody, prečo som sa rozhodol ponúknuť toto riešenie aj vám a od roku 2010 sme distribútorom WC+BIDET 2v1 na Slovensku.

 tryska


4. Samostatný bidet

Je na trhu najdlhšie, no pri riešení problematiky malej kúpeľne nemá žiadnu šancu. V malej panelákovej kúpeľni budeme len veľmi ťažko umiestňovať samostatný bidet. Z tohto dôvodu sa tomuto riešenie nebudem viac venovať, čo však neznamená, že by som túto možnosť nepovažoval za prijateľnú vo väčšej kúpeľni.

palladio-bidet-2 

Produktov vhodných pre malú kúpeľňu je na trhu našťastie veľa - stačí si len vybrať. Existujú špeciálne tvarované vane so zúženou časťou pre nohy, zúžené umývadlá, a ďalšie produkty, ktoré vám nebudú zaberať zbytočné centimetre vo vašej kúpeľni. Ak by ste chceli viac informácií o problematike malej kúpeľne, skúste sa pozrieť aj na stránku - www.malakupelna.sk.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie